A kormány által kitervelt sarcokról olvasok.
Ahogy szorul a hurok a vad körül, szegény pára próbál kitörni, de hol innen, hol onnan zárják körbe a vadászok. Levegőt venne, boldog életét élné, de nem tudja, a kör egyre szűkebb,és a végén megadja magát.
Hol van a határ, mely gátat szab, ezeknek talányos furmányos adók kivetésének?
A szolgáltatásokért fizetünk, adózott pénzünkből rójuk le a megszabott tarifát. Ezek tetejére még a nagyhatalom további sápot szed, mint középkorban a király, az egyház, füstadó, tizedek tették szűkössé a dolgozó, akkor még parasztság életét.
Elképzelem, amint ötletező ifjú lelkes tanoncok ülnek az iskolapadban, Orbán féle tanintézményben, és minden napra kiadott házi feladat, milyen módon lehet tovább sarcolni, azt a réteget, mely dolgozik, és rendes állampolgárként, az utolsó adóforintját is befizeti a feneketlen kútként tátogó állami pénznyelő zsebbe.
Eddig az autók voltak reflektorfényben, most jön a mobilozó, és számláit befizető állampolgár, akár csekken, akár átutalással rendezi tartozását.” A sárgacsekk-adót 2013 elejétől vetnék ki, mértéke 0,1 százalék lesz, a program szerint alapvetően lakossági és vállalati banki, illetve postai tranzakciókra, így a készpénzfelvételre és -befizetésre, a banki átutalásokra, a csoportos beszedésekre, a bankkártyás vásárlásokra és a postai pénzforgalmi tranzakciókra (többek között a sárga csekkekre) terjedne ki.”
A hivatalos kormányzati elképzelés szerint a telefonadó minden megkezdett perc és elküldött sms/mms után 2 forint lesz, és idén év közepén már életbe is lép. Az adó idén 30, jövőre 52 milliárd forinttal gyarapíthatja az államot. A programban (még!) nincs szó az internetadóról. Az [origo] korábban úgy értesült, hogy a telefonadó mellett az internethasználatot is megadóztatná a kormány, de a hétvégén Nyitrai Zsolt miniszterelnöki kormánymegbízott ezt tagadta. „(forrás:origo)
Miért érzem űzött vadnak magam? Akire a pénzvadászok pályáznak?
Nem tudok kitérni, nem tudom kikerülni, a veszedelmes adóhálót.
Fizetni a rezsit kell, a fizetéshez vagy a banki átutalást választom, vagy a sárga csekket. Telefonálni is szükséges, távolban lakó szeretteimmel néha meg kell beszélni ezt azt.
Széll Kálmán-terv 2.0 totálisan kiszolgáltatottá teszi az embereket. 8 millió ember rendelkezik bankszámlával, ennek a létszámnak a felét érinti a sárgacsekkel történő befizetés, becslések szerint. Az új ingatlanadó is közel 3 millió tulajdonost érint, és több százezer autótulajdonost érint az új biztosítási adó. Az ágazati különadókat a végfelhasználókon hajtja be a kormány.
Szinte minden ingóságunkat, szokásunkat sarcolják újra meg újra.
Egy élet munkájával megszerzett tulajdon, használati tárgy kerül most az állami szike alá.
Boncoljuk szét, szedjük ízekre, és csapoljuk meg, de maradjon a kliens még életben.
Az origo óvatos becslése szerint:” … havi 6 átutalás, 2 csoportos beszedési megbízás, 4 készpénzfelvétel, 20 kártyás vásárlás és egyszeri befektetési jegyvásárlás eredményeképpen 500-800 forintot termel majd jövő januártól kezdődően az államkasszába minden egyes hónapban, amit a netbanki átutalásokhoz szükséges SMS-kódok, illetve a biztonsági SMS-értesítések további közel 100 forinttal dobnak még meg. A telefonadó minden vezetékes és mobiltelefonról megkezdett perc, elküldött SMS és MMS után 2 forint lesz. Azaz az adó júliusi hatálybalépésével pénzt kap az állam, ha beszélünk valakivel, ha mobilon intézzük a parkolást, banki SMS-értesítést kapunk, autópálya-matricát vásárolunk vagy bármilyen más, kis összegű, SMS-ben elérhető szolgáltatást veszünk igénybe (például zene vagy hírszolgáltatás letöltése).
A biztosítók jelenleg három adót (a pénzügyi szervezetek különadóját, tűzvédelmi hozzájárulást és baleseti adót) fizetnek, ezeket váltja ki a jövőben az általános biztosítási adó - írja a terv, ám a gyakorlatban a baleseti adó változatlan mértékkel érvényben marad, vagyis a kötelező felelősségbiztosítás (kgfb, ebből több mint 4 millió van) díjára vetítve 30 százalékot kell fizetniük a gépjármű-tulajdonosoknak. Az idén bevezetett baleseti adót a biztosítók fizetik be a költségvetésbe, de a gyakorlatban az ügyfelek állják a cechet.
Ugyanezt a metódust alkalmazza a kormány az új adóknál is, vagyis a biztosítók pusztán továbbszámlázzák az adót az ügyfelekre, és az általuk felszámított biztosítási díjakon felül azt is beszedik. Az általános biztosítási adó egyedül az életbiztosításokra nem vonatkozik, a többire viszont igen: a közel 900 ezer casco biztosításon 15 százalékos adókulcs lesz, a vagyoni és balesetbiztosítások pedig 10 százalékkal adóznak. A vagyoni biztosítások körébe tartoznak a lakásbiztosítások, így az adó kivetése gyakorlatilag minden biztosítással rendelkező - közel 3,2 millió - ingatlantulajdonost érint az országban.„(forrás:origo)
És hogy legyen az „i”-n a pont, még újabb terv van előkészületben.
” A kormány tervei szerint 2013. július elsejétől vezetik be Budapesten az új dugódíjat, amit a belvárost használó autósoknak kell majd fizetniük.”(forrás:Origo)Az államnak nincs pénze a BKV finanszírozására, így ezt is a lakosság pénzéből kell majd fedezni. Legalábbis egy jelentős részét.” A Széll Kálmán-terv 2.0 ugyanis kimondja, hogy a budapesti közösségi közlekedés a központi költségvetésből 2013-ben az ideinél 10 milliárd forinttal kevesebb támogatást fog kapni, 4-5 éven belül pedig teljesen elzárják az állami pénzeket a BKV elől. A kieső pénzt a BKV "növekvő bevételtermelő képességéből", valamint célzott forrásokból, például a dugódíjból kell majd kipótolni - áll a Széll Kálmán-terv 2.0-ban.”(origo)
Igaz, továbbra sem megszorításnak hívja a FIDESZ kormány ezeket az adókat, csupán úgy fogalmaz, átváltják a megszűnő egyéb adókat az újak.
Ránk vár: - Szépen minden szabályt megtartva ( kutyát kétméteres pórázon sétáltatva, sárga jelzésnél mindig megállva autónkkal, pár példát kiragadva) viselkedjünk, hiszen elég egy botlás, és súlyos árat fizethetünk a már életbe lépett új szabálysértési törvény rendelkezései alapján.
Átlagfizetések a napokban lettek a nyilvánosságra hozva, osszunk és szorozzunk, miképpen élhetünk élhető életet, itt Magyarországon, Európa közepén nagyon szabályosan.
2 megjegyzés:
Az igazság az, hogy Mátyás sem volt igazságos. csak megszépítette az utókor az uralkodását, mert, ami utána következett Jagello (II. Dobzse) Ulászlóval, az szégyen volt mindenkire nézve...
És Mátyás alatt volt a középkorban a legtöbb adó.
Manapság csak lesek, hogy hogy lehet egy nép ennyire birka...
Államnevünkben már a köztársaság látszata sincs benne és ha nem a felső tízezer tagjai vagyunk csak szívunk...
Lesz itt még adó, mert kitalálni valamit olyan könnyű, csak egyszer adná az Ég, hogy legyen egy nagy felelősségre vonás, s pörgetődnének vissza a vagyonosodási dolgok mondjuk, 1989-ig...
Ezt a Kánaánt álmodná meg ma Petőfi talán, ha ma élne.
Károly Róbertől idáig jutottunk. Hogy Mátyás az igazaságos? Korában már hajszoltuk a törököt, és így a hadi kiadásokat fedezni kellett.
Már akkor is volt a nemesi réteg, aki kibújt a fizetés alól, ma úgy csinálják, hogy jó sok pénztkapnak, hogy ne legyen gond az, ami a kis átlagjövedelmű polgárnak lehet.
Évi 750ezer forintos alap bruttó fizetés mellett most nem salyogna a fejem, és nem ingatnám, mint egy berúgott csacsilány.
Az az érzésem, ez már felé a Szubszidiummal, hiszen ez háború, háború az állampolgárok ellen. Adod vagy nem adod? De hogy nem adod!!
Megjegyzés küldése